Регистрация Войти
Вход на сайт
Качественные бесплатные шаблоны dle скачать с сайта
Футбольный клуб 'Днепрагро' (Синельниково)
» » Як пережити самостійно психологічну травму?

Як пережити самостійно психологічну травму?

19-06-2018, 20:12
Автор: editor
Просмотров: 68
Комментариев: 0
Версия для печати
Як пережити самостійно психологічну травму?Що таке психологічна травма?
Психологічна травма – це якась реакція на подію, що негативно вплинуло на психіку і перевершила психологічні можливості людини, тобто виявилося йому не під силу. Іншими словами, подія не була адекватно сприйнята, повністю зрозуміле і повноцінно пережито і забуто.

Як пережити самостійно психологічну травму?
Але чому одні легко переживають навіть сильні потрясіння, а інших будь-які переживання можуть вибити з колії? Ступінь тяжкості психологічної травми суто індивідуальна і залежить від наступних факторів:
Вік. Чим молодша людина, тим важче він переносить психологічні чи емоційні потрясіння, адже в юному віці психіка недостатньо сформована і, як правило, неспроможна.
Ступінь участі та залучення в подію, що сталася. Якщо потерпілий брав у ньому безпосередню участь, то пережити його і забути буде набагато складніше, ніж ситуацію, яка спостерігалася з боку.
Особливості психіки. Якщо вона слабка, то постраждає сильніше. Якщо психіка стійка, то людина зможе пережити і забути потрясіння.
Кількість і сила травмуючих подій. Чим їх більше і чим вони більш серйозні, тим складніше адекватно їх переробити.
Можливі причини травми
Причини психологічних травм можуть бути найрізноманітнішими, і часом те, що одній людині здається не настільки значним, для іншого є справжнім потрясінням. До можливих причин можна віднести смерть близької людини, розрив відносин з коханою або сварка з кращим другом, пережита катастрофа, випробуваний сильний страх, зрада, конфлікти, насильство, відхід з постійного та улюбленого місця роботи, втрата чогось важливого, серйозне захворювання або будь-яке інше подія, здатне вибити з колії і заподіяти страждання.
Як пережити самостійно психологічну травму?
Найбільш поширеними і серйозними є психологічні травми дитинства, так як в дитячому віці будь-які події переживаються особливо гостро і важко, що пов'язано з нестійкою і не до кінця сформованою психікою, а також із залученням уяви і фантазії. Тобто дитина може неадекватно сприйняти дійсність, неправильно інтерпретувати ті чи інші події чи несвідомо змінити реакцію на них, посиливши її своїми домислами, дитячими фантазіями і страхами.
Як проявляється?
Симптоми психологічних травм можуть бути різноманітними, адже вони залежать від ступеня потрясіння та впливу на психіку, а також від особливостей характеру і звичайного поведінки.
Можливі прояви психологічної травми:
Апатія, зниження активності і працездатності, слабкість, втома.
Підвищена нервова збудливість, необґрунтований гнів, напади агресії, дратівливість.
Почуття власної провини, неспроможності або безпорадності.
Смуток, туга, пригніченість, плач без причини.
Потерпілий може стати замкнутим і потайним, перестати спілкуватися навіть із близькими людьми.
Необдумані вчинки.
Думки про самогубство.
Дискомфорт, причому як емоційний і психологічний, так і фізичний.
Погіршення концентрації уваги, неуважність, проблеми з пам'яттю.
Погіршення апетиту, аж до повної відмови від їжі.
Порушення сну: безсоння, поверхневий сон або, навпаки, сонливість, небажання прокидатися.
Зміна частоти серцевих скорочень, як правило, прискорене серцебиття.

Нерідко психологічні травми призводять до виникнення панічних атак, які проявляються у вигляді безпричинного, найсильнішого і раптового страху, відчуття нестачі повітря, сплутаності свідомості, прискореного серцебиття.
Але характерним та самим основним симптомом психологічної травми, спровокованої конкретною подією, є спогади про нього. Причому вони спливають у пам'яті спонтанно, часто обривками. Такі спогади є розмитими і викликають страх чи неприємні емоції, а іноді потерпілому здається, ніби все це відбувалося не з ним.
Як впоратися з цією проблемою?
Як пережити психологічну травму? Варто запастися терпінням і бути готовим до невдач, особливо якщо психіка постраждала серйозно. Кращий варіант – це звернутися за професійною допомогою. Досвідчений лікар-психіатр або психолог з'ясує причини травми, допоможе адекватно її сприйняти і усунути наслідки. Якщо можливості звернутися до фахівця немає, то можна спробувати діяти самостійно, хоча все ж стороння допомога може знадобитися.
Отже, як пережити психологічну травму?
Ні в якому разі не замикайтеся в собі, навпаки, намагайтеся брати активну участь в суспільному житті і приймати допомогу від близьких людей та знайомих, вона може бути корисною.
Спробуйте знайти цікаве заняття, яке захопить вас і буде приносити тільки приємні емоції. Гарний настрій і отримується під час занять задоволення допоможуть відновити постраждалу психіку і забути про пережиті події.
Не стримуйте емоції, їм необхідний вихід. Так що якщо вам хочеться плакати, кричати і проявляти гнів, то робіть це. Щоб виплеснути все негативне, можна придбати і бити грушу, записатися на боротьбу або в тренажерний зал.
Досвідчені психологи активно використовують вправи, і в даному випадку найбільш ефективним буде відтворення в пам'яті подій, що спровокували травму. Здавалося б, це, навпаки, може викликати ще більші страждання, але насправді деколи неадекватна реакція психіки пов'язана якраз з блокуванням свідомості або певних почуттів, що виникли у важкій ситуації. Так що постарайтеся згадати все, що відбулося в деталях. Почніть з самого початку і поступово підходите до конкретної події, яке заподіює вам біль. Спочатку це може бути непросто, і якщо ви не можете впоратися з емоціями, то дійте поступово, кожен раз просуваючись на один або кілька кроків вперед. Коли ви зможете відтворити подію повністю і детально, акцентуйте увагу на власних відчуттях, особливо на тих, які змушують відчувати дискомфорт. Таким чином, заново все переживши, ви разблокируете свідомість і зможете сприйняти все адекватно і, нарешті, прийняти це.
Також можна промовляти подію або описувати на папері.
Спробуйте змінити обстановку, особливо якщо вона нагадує вам про неприємні події, що залишили слід у пам'яті. Так, можна переїхати в нову квартиру або навіть змінити місто. В новому місці все буде інакше, і потерпілий може сприйняти себе абсолютно іншою людиною, а минуле в цьому випадку буде забуто.
Намагайтеся не втрачати зв'язок з реальністю, залишайтеся в курсі, що відбувається навколо вас, інакше ви просто випадете з життя, і повернутися до неї буде непросто.
Іноді потрібно просто виговоритися, причому необов'язково близькій людині, можна поговорити з малознайомим або написати повідомлення на тематичному форумі.
Проведіть чітку грань між минулим і сьогоденням, зрозумійте, що ви вже пережили події, що заподіяли вам біль.
Спробуйте зайнятися творчістю або спортом.
Дані вище поради допоможуть вам впоратися з наслідками психологічної травми і забути все, що сталося. скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
Рейтинг статьи:
  
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.